Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:17

Regulamin działu


Jeżeli chcesz być akceptowalnym użytkownkiem tego forum pamiętaj o kulturze osobistej i obyczajności oraz o tym, że ma ono służyć do wymiany poglądów i opisów wydarzeń ludziom dobrej woli, a nie serwisom reklamowym...



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Najnowsza historia Pałacu w Mojej Woli... 
Autor Wiadomość
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Przepraszam wszystkich za to rozdwojenie się posta, ale to wina serwerowni i informatyków, a jak to naprawić po ostatnich zmianach w ich systemie jeszcze nie wiem...
Admin.


czwartek, 25 października 2012, 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 26 sierpnia 2011, 14:06
Posty: 2
Cytuj
Aktualnie zrywane są podłogi, podobno buazeria i chyba stropy ale pewny nie jestem. Podobno ma być przeprowadzony remont. Ktoś coś wie?


niedziela, 9 grudnia 2012, 16:38
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Witam koleżanki i kolegów!

Kazimierz Orzechowski, nasz szkolny kolega, na łamach „Rzeczy Krotoszyńskiej” opublikował bardzo ciekawy artykuł związany z Moją Wolą, a także ustosunkował się on w nim do wypowiedzi Bolesława Grobelnego w temacie naszego wielkiego spotkania w roku 2006 i wydanej z tej okazji książki „Nauka poszła w las – wspomnienie o Technikum Leśnym w Mojej Woli”.

Załącznik:
a. Nauka poszła w las - artykuł Bolesława Grobelnego.jpg
a. Nauka poszła w las - artykuł Bolesława Grobelnego.jpg [ 186.95 KiB | Przeglądane 37156 razy ]

Załącznik:
ad vocem  K.O.  Moja Wola str. 1.jpg
ad vocem K.O. Moja Wola str. 1.jpg [ 202.96 KiB | Przeglądane 37156 razy ]

Załącznik:
ad vocem  K.O.  Moja Wola str. 2.jpg
ad vocem K.O. Moja Wola str. 2.jpg [ 223.35 KiB | Przeglądane 37156 razy ]

Załącznik:
ad vocem  K.O.  Moja Wola str. 3.jpg
ad vocem K.O. Moja Wola str. 3.jpg [ 215.13 KiB | Przeglądane 37156 razy ]


Do powyższego oryginalnego tekstu artykułu dołączam związane z treścią wypowiedzi kolegi Kazimierza Orzechowskiego, a odnoszące się do artykułu Dziadka [ Jerzego Kubackiego] zamieszczonego na stronie 2 Tematu, uznając je za istotne i warte uwzględnienia.

Admin



„… Świadectwo Wojciecha Kossaka dotyczące Mojej Woli znalazłem zupełnie przypadkowo i dla mnie ono jest bezcenne (gdzieś otarłem się o wzmiankę, że Kossak bywał na przyjęciach u barona Diergardta w Mojej Woli, ale nawet w obszernych biografiach artysty nie znalazłem potwierdzenia tego faktu, więc go nie przytaczam)…”

„…Pozwoli Pan, Panie Kolego, że raz jeszcze wrócę do tekstu kolegi Dziadka. Przeczytałem go chyba dość uważnie i jest w nim jednak to błędne założenie, jakoby Wojciech Kossak był, czy bywał na przyjęciach u barona Diergardta w Mojej Woli. Z tekstu "Wspomnień" W. Kossaka tej pewności nie da się wyprowadzić. Artysta przebywał w Berlinie w l. 1895-1902 i razem z baronem zasiadał wtedy w berlińskim elitarnym Jockey Klubie (Union-Cub). Kossak wyraźnie pisze: "Pamiętam siedzieliśmy kiedyś przy długim stole klubowym...", a więc w siedzibie Union-Club w Berlinie, a nie w Mojej Woli. Czy można sobie też wyobrazić, że razem z baronem i Kossakiem do Mojej Woli zjechałaby – jak wspomina artysta – "liczna rzesza wielkich panów i dostojników niemieckich" na czele z renegatem Viktorem von Podbielski (1844-1916), pruskim ministrem gospodarki w tym czasie, najbardziej polakożerczym Prusakiem w rządzie Wilusia? Ja sobie tego nie jestem w stanie wyobrazić. Kwestię tę bardzo dokładnie obwąchiwałem, żeby nie powiedzieć: studiowałem, bo też bardzo chciałem, żeby Kossak bywał w Mojej Woli. Być może, kolega Dziadek dysponuje jakimiś mnie nieznanymi materiałami potwierdzającymi taki pobyt czy pobyty, niech je zatem przywoła…”.



piątek, 25 stycznia 2013, 21:32
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Witam mojowolczyków i sympatyków naszej strony.

Niniejszym przedstawiam najnowsze fotografie naszego mojowolskiego pałacyku wykonane przez Bartosza Nowackiego, fotografika amatora i sympatyka Mojej Woli oraz naszej stronki.
To piękne i wzruszające, że zechciał się z nami podzielić swoją pracą – zdjęcia są naprawdę bardzo fachowo wykonane i oddają nie tylko sam obraz, ale jakby duszę pałacyku uchwyconą w kadrze. Gratuluję Bartoszowi i dziękuję, myślę, że nie tylko w swoim imieniu.
W treści zacytowanych przeze mnie w całości maili od niego znajduje się też link do filmiku stworzonego przez Bartosza na podkładzie muzycznym, właśnie z tych fotografii.
Zapraszam do oglądania.

Admin

---------------------------------------------


Witam serdecznie

Ostatnio, 17 marca 2013 roku, wybrałem się z towarzyszką porobić trochę zdjęć pałacyku, posiadam je w dobrej jakości, jeśli by Pana interesowały.
Postarałem się stworzyć krótki filmik ze slajdów, mógłbym je z powodzeniem udostępnić na stronie.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E-wiKZ_9kvQ

Podkład muzyczny może nie pod każdego, ale przypasował mi jakoś do tego magicznego miejsca.
Pozdrawiam


-----------------------------------------

Witam

Przesyłam 20 zdjęć , oczywiście pomniejszone, by nie przekraczały 300kb.
Szkoda, bo straciły trochę na jakości, gdyż w oryginalnej wersji mają po około 10mb :)

Ogólnie jestem człowiekiem bardzo ciekawym życia i staram się wycisnąć z niego, ile się da.
Moim głównym zainteresowaniem jest terrarystyka , to dzięki niej nauczyłem się trochę fotografować..
Uwielbiam także zwiedzać i podziwiać stare budynki i budowl , trudno więc ukryć że moje oko przyciągnął "Wasz" pałacyk.

17.03.2013 roku

Mroźna słoneczna niedziela, idealny dzień na plener fotograficzny.
Razem ze swoją partnerką , która także uwielbia fotografować, postanowiliśmy sobie zrobić wypad.
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to pałac myśliwski w Mojej Woli - widziałem zdjęcia w Internecie , między innymi na Waszej stronce .
Gdy tylko dojechaliśmy na miejsce, oczom ukazał nam się przepiękny drewniany pałac, od razu było czuć magię tego miejsca.
Nie trzeba znać historii tej budowli, by być pewnym że spoczywa w jej fundamentach ciekawy materiał na nie jedną książkę.
Na początku obeszliśmy pałac na zewnątrz pstryknęliśmy kilka fotek i weszliśmy do środka..

Myślę że zdjęcia dopełnią resztę :)
Cieszy mnie to, że mogę podzielić się fotkami z ludźmi, dla których to miejsce znaczy coś więcej niż pałac.

Pozdrawiam
Nowacki Bartosz


Załączniki:
20.jpg
20.jpg [ 210.27 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
19.jpg
19.jpg [ 285.02 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
18.jpg
18.jpg [ 280.85 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
17.jpg
17.jpg [ 289.91 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
16.jpg
16.jpg [ 230.78 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
15.jpg
15.jpg [ 261.49 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
14.jpg
14.jpg [ 294.36 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
13.jpg
13.jpg [ 253.97 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
12.jpg
12.jpg [ 235.31 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 256.93 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 240.51 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 278.85 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 283.14 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 280.06 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 256.72 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 283.22 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 287.19 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 299.88 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 281.97 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 289.37 KiB | Przeglądane 37127 razy ]
poniedziałek, 25 marca 2013, 02:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software. Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO